Dekoracje i zabezpieczenia okien
__________________________________

 

Rolety materiałowe występują w wersji:

 

MINI

Wolnowisząca bez kasety i prowadnic, montowane na skrzydle okiennym za pomocą uchwytów.

 

 

STANDARD

Wolnowisząca  bez kasety i prowadnic montowane do ściany lub sufitu. Może być także w samej kasecie.

BESTA

W kasecie i prowadnic aluminiowych  gdzie kaseta górna jest przykręcona do listwy przyszybowej w oknie a prowadnice są naklejone na taśmę dwustronną z mechanizmem samoblokujacym. Kolor obudowy i prowadnic występuję w standardowym kolorze biały i brąz oraz w okleinach drewnopodobnych: złoty dąb , orzech, mahoń, dąb, jasny dąb,wiśnia oraz w kolorze anoda. Jest możliwość polakierowania obudowy na dowolny kolor RAL.

 

 

DACHOWE

W kasecie z prowadnicami z aluminium które pasują do wszystkich typów okien dachowych ( Fakro, Roto, Velux, Okpol). Wyposażona jest w mechanizm sprężynowy, który samoczynne zwijanie się materiału do kasety a zamontowany mechanizm samoblokujący pozwala na zatrzymanie rolety na dowolnej wysokości.

  

ŻALUZJE POZIOME

Mogą występować w wersji aluminiowej o rozmiarze lamel 16 mm i 25 mm, drewnianej o lamelach 25 mm i 50 mm a także bambusowych o rozmiarze lamel 25 mm i 50 mm. Żaluzje o szerokościach lamelek16 mm i 25 mm można montować  na skrzydle okiennym dodatkowo posiadają prowadzenie żyłkowe, które podczas uchylania okna przytrzymuje ono żaluzje do płaszczyzny szyby,  natomiast żaluzje o lamelach 50 mm montowane są na skrzydle okiennym lub ścianie. Sterowane są za pomocą sztycy i sznurka. Innym rodzajem żaluzji aluminiowych są żaluzje tzw. Isotra o szerokościach lamel 16 mm i 25 mm z obudową pcv oraz prowadzeniem żyłkowym  które podczas uchylania okna przytrzymuje ono żaluzje do płaszczyzny szyby. Sterowanie żaluzja jest za pomocą łańcuszka. Montaż żaluzji jest na skrzydle okiennym. Zaletą żaluzji jest możliwość ustawiania sobie kąta natężenia światła w pomieszczeniu.

  

ŻALUZJE PIONOWE- VERTICALE

Ten rodzaj dekoracji ma zastosowanie w urzędach, bankach, biurach , salach konferencyjnych. Możliwość zamontowania jest ściany lub sufitu. Występują w 2 szerokościach pasów 127 mm i 89 mm. Sterowanie verticalem jest za pomocą łańcuszka i sznurka.

 

 

ŻALUZJE PLISOWANE

Plissa w odróżnieniu od rolet i żaluzji ma funkcje zasłonięcia dowolnego fragmentu okna zarówno od dołu jak i od góry. Można je wykonać do różnych rodzajów okien np. do koła, łuków czy trapezów oraz do okien dachowych.. Montowane są na skrzydle okiennym.

 

ROLETY RZYMSKIE

To zasłony podnoszone przy pomocy mechanizmu sterowanego łańcuszkiem. Są doskonałą formą przystrojenia okien w każdym wnętrzu, bez względu na jego styl. Świetnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i stylowych.

 

 

ROLETY DZIEŃ I NOC

Są to rolety w kasecie jak i wolnowiszące. Zaletą tej rolety jest dozowanie światła i cienia. Materiał strukturą przypomina zebrę poziome równoległe pasy materiału transparentnego ułożone są naprzemiennie z pasami z cienkiej siatki. Osprzęt rolety występuje w kolorze białym i brąz a także w okleinach: złoty dąb, orzech, mahoń, dąb bagienny , sosna i winchester.

 

 

MOSKITIERY RAMKOWE

Jest to zabezpieczenie przed owadami. Jest wykonana z profili aluminiowych malowanych proszkowo w kolorze białym, szarym, brąz a także w drewnopodobnym złoty dąb, orzech, mahoń,  macore, jest możliwość polakierowania profili na każdy kolor RAL. Siatka stosowana w moskitierze jest wykonana z włókna szklanego. Mocowanie moskitiery jest bezinwazyjne do okien za pomocą uchwytów obrotowych zamocowanych na ramce moskitiery.

 MOSKITIERY DRZWIOWE

Wykonane są z profili aluminiowych malowanych proszkowo w kolorze białym, szarym, brąz a także w drewnopodobnym złoty dąb, orzech, mahoń,  macore, jest możliwość polakierowania profili na każdy kolor RAL. Montowana na oknie balkonowym lub tarasowym. Mocowana jest za pomocą zawiasów z samozamykaczem do ramy drzwiowej.

 

 

MOSKITIERA ROLOWANA

Wykonane są z aluminiowej kasety z siatką z napędem sprężynowym. Moskitiery rolowane dzielimy na okienne, w których siatka rozwija się w pionie lub drzwiowe z siatką rozwijającą się w poziomie. Kaseta w kolorach białym, brązowym , złotego dębu orzechu, mahoniu i macore.

 

OKIENNA                                                                      DRZWIOWA 

ROLETY ZEWNETRZNE

Profile aluminiowe proponujemy w przekrojach 39mm, 45mm, 52mm, 55mm; wypełnionych pianką poliuretanową.  Mogą być podnoszone i opuszczane ręcznie za pomocą paska, linki, korby lub napędu elektrycznego. W przypadku obsługi elektrycznej można wykorzystać różne rodzaje sterowania, np. wyłączniki klawiszowe, kluczykowe, sterowania radiowe i grupowe z pełną automatyką. Skrzynki i prowadnice do rolet dostępne są w czterech podstawowych kolorach tj. białym, szarym, brązowym,ciemno-brązowym srebrnym, kości słoniowej i beżu.. Rolety zewnętrzne można zamontować na każdym etapie budowy domu dopasowując odpowiedni system:

Standardowy - montowanie rolet do istniejącej już stolarki okiennej

EXTE - są to rolety nakładane montowane wraz z oknem.

RKS - rolety dla budynków nowopowstających. Montowane w trakcie wznoszenia budynku nadproża styropianowe wykonane są z twardego styropianu zbrojonego prętami stalowymi.

 

Rolety zewnętrzne można wyposażyć w różnego rodzaju blokady zabezpieczające przed podniesieniem z zewnątrz. Mogą to być:

  • rygle ręczne - metalowe zasuwki, montowane w listwie końcowej,
  • rygle automatyczne - automatycznie blokują pancerz po jego całkowitym opuszczeniu i odblokowują przy otwarciu za pomocą taśmy lub sznurka,
  • wieszaki blokujące - specjalne przegubowe wieszaki wykonane z tworzywa, mocujące pancerz rolety do wałka. Stosuje się je tylko do rolet z napędem elektrycznym. Chronią latem przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczenia a zimą chronią przed chłodem a także spełniają funkcje zabezpieczeniem przed niechcianymi gośćmi

 

Nadstawna- EXTE                                     Standard                                                 RKS