Napędy do bram
__________________________________

 

 

 

PROFESJONALIŚCI W AUTOMATYCE BRAMOWEJ !!!!!!


Jesteśmy firmą działającą od lat na rynku z bogatym doświadczeniem w automatyce bramowej wjazdowej , garażowej jak i przemysłowej a także specjalizujemy się w montażu i serwisowaniu  szlabanów oraz systemów parkingowych. Jesteśmy dealerem hurtowym i detalicznym automatyki wiodących producentów takich jak:  NICE, FAAC, CAME, KING GATES, PROTECO, BENINCA.

 

 

Zajmujemy się montażem automatów do bram wjazdowych przesuwnych jak i dwuskrzydłowych. Nie straszny nam jest ciężar bramy, gdyż posiadamy w swojej ofercie siłowniki do 5000 kg. Firma Tousek zastosował w swoich automatach masywną przekładnię stalową dodatkowo hartowaną, która pracuje wysokojakościowej kąpieli olejowej gdzie nawet podczas niskich temperatur zapewnione jest odpowiednie smarowanie. Do przesuwania się  bramy wykorzystywana jest listwa zębata nylonowa lub metalowa.

 

 

Automaty do bram dwuskrzydłowych dostępne są do 900 kg i długości jednego skrzydła nawet do 5,0 m. Siłowniki występują z prostym ramieniem a także z ramieniem łamanym stosowanym na szerokich słupkach nawet do 45 cm głębokości osadzenia zawiasu bramy.

 

 

Automat do bram garażowych jest uzależniony jest od częstotliwości oraz szybkości a co najważniejsze od rozmiaru. Szyna prowadząca może występować z paskiem lub łańcuchem.

 

 

Piloty

Do sterowania automatyką służą piloty dwukanałowe i czterokanałowe za pomocą których możemy  otwierac i zamykać bramę garażową i wjazdową z jednego pilota.

 

 

Akcesoria

Do każdej bramy wjazdowej czy garażowej można zamontować dodatkowe akcesoria.

 

Fotokomórki

Jako element bezpieczeństwa ma za zadanie uniemożliwić zamknięcie bramy, jeśli w zabezpieczanej strefie znajdzie się przeszkoda ruchoma (lub stała). Precyzja działania zależy od wyboru prawidłowego miejsca montażu linii fotokomórki zabezpieczającej. Fotokomórka zwykle jest jednym z dwóch wymaganych systemów bezpieczeństwa w automatyce do bram i wjazdów.

 
 

Lampa sygnalizacyjna i sygnalizatory

Lampy sygnalizacyjne to element stosowany jako dodatkowe zabezpieczenie bram wyposażonych w automatykę. W chwili, gdy brama zaczyna pracować, lampa zaczyna migać i w ten sposób sygnalizuje użytkownikowi ruch bramy.

 

 

Sygnalizator 

Przełącznik kluczykowyKlawiatura kodowa


 

Czytnika kart


 

Listwy kontaktowe ( listwa rezystancyjna)


Mocowana na krawędzi bramy garażowej. Podnosi bezpieczeństwo bram automatycznych, ograniczając siłę ewentualnego uderzenia i powodując natychmiastowe odwrócenie kierunku ruchu bramy.

 

Systemy parkingowe / szlabany


Maja zastosowanie chronienia miejsc parkingowych przed centrami handlowymi w podziemnych garażach na parkingach prywatnych i miejskich.  Standardowy kolor szlabanu to czerwony ale na specjalne życzenie klienta możliwy jest każdy kolor z palety RAL. Szlabany mogą posiadać długość  ramienia do 12 m.

 


_
_